• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
                 Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu- Blanowicach
                       Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

1. Rozpoczęliśmy okres wakacji dla dzieci i młodzieży. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach św.
2. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W dniu tym w sposób szczególny polecamy w naszych wspólnych modlitwach osobę Ojca św. Franciszka. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu:
- pobożnie odmówi ,,Ojcze nasz” i ,,Wierzę w Boga” nawiedzając Archikatedrę albo Bazyliki mniejsze na Jasnej Górze, Gidlach lub Zawierciu.
- z pobożną intencją używa przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca św. albo przez Biskupa, z dodaniem wyznania wiary według jakiejkolwiek zatwierdzonej formuły.
3. Nabożeństwa  czerwcowe w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11.00. i w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30., oprócz środy i soboty po Mszy św. porannej o godz. 8.30. Młodzież i dzieci przychodzą w poniedziałki i piątki o godz. 17.30.
4. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz
z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30.
5. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła, kwiaty i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Wyspiańskiego z rodzin: Gosek, Wyszyńskich, Strychalskich, Kutela, Brodzików, Kalita, Pańda, Kłósek, Maciążek w sobotę na godz. 9.00.
6. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.
7. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności Śp. Marian Czyż. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu  świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zawiercie – Blanowice, 24. czerwca 2018r.

czwartek,
21 czerwca 2018