• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
         Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu - Blanowicach
                             IV Niedziela Zwykła
1. Rozpoczęliśmy ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim wypoczywającym życzę udanego urlopu. Jednocześnie nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i świątecznych, jak również o codziennej modlitwie. Zapraszam wszystkie dzieci z Blanowic na ferie w Remizie OSP w Blanowicach od poniedziałku do soboty od godz. 16.00.
2. Na Mszy św. o godz. 9.00. poświęcenie świec dla dzieci I komunijnych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek o godz. 16.30. spowiedź św. dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, litania i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Chorych nawiedzam z posługą sakramentalną w ich domach w sobotę od godz. 9.00.
4. W piątek przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). To również Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.30., 9.00. i 17.00. wraz z poświęceniem gromnic. Ofiary do puszki składamy na potrzeby zakonów klauzurowych. W dniu tym przypada rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. W naszych modlitwach polecamy Bogu Jego posługę i służbę Kościołowi.
5. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła, kwiaty i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Przyjaźni: od rodz. Gajek do Maciążek w sobotę na godz. 9.00.
6. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30. Na drogę krzyżową zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ministrantów. Po niej zbiórka dla ministrantów i lektorów.
7. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 28. stycznia 2017r.

środa,
24 stycznia 2018