• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
              Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu - Blanowicach
                            Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, który przeznaczony jest na wspomnienie męki Chrystusa, poczynając od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium.. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
2. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od Mszy Wieczerzy Pańskiej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Porządek Liturgii Triduum Paschalnego:
WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ,,Ciemnicy” do godz. 21.00.
WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Zbiórka ofiar przy adoracji krzyża na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00.
WIELKA SOBOTA – dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Przynosimy świece, paschaliki na odnowienie obietnic chrztu.
WIELKA NIEDZIELA – dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Msza św. wraz z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Kolejne Msze św. o godz. 9.00. i 11.00.
3. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 9.00., 10.00. i 11.00. Podczas poświęcenia pokarmów możemy składać ofiary na cele naszej parafii, jak również produkty na rzecz Domu Dziecka w Zawierciu.
4. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul Tęczowej i Karowej w Wielką Sobotę na godz. 12.00. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Wielkiego Tygodnia i Grobu Pańskiego składamy do puszki przy Adoracji Krzyża św.
1. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego. jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30.
2. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 14. kwietnia 2019r.

sobota,
20 kwietnia 2019