• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
                 Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu - Blanowicach
                                  Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Przeżywamy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego.
2. Ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.
3. W czwartek obchodzimy XXII Dzień Judaizmu w kościele katolickim w Polsce. Modlimy się, by dialog z wyznawcami judaizmu prowadził chrześcijan do pogłębienia własnej duchowości, a wyznawców judaizmu do odkrycia w Chrystusie Mesjasza oraz do wspólnych dzieł miłości.
4. Natomiast w piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25. stycznia. W piątek o godz. 17.00. Msza św. o Miłosierdziu Bożym wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia i ucałowaniem relikwii.
5. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Wyspiańskiego: rodz. Piwowar, Widera, Bergier, Karolak, Janoska, Janeczko w sobotę na godz. 9.00.
6. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30.
7. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 13. stycznia 2019r.

czwartek,
17 stycznia 2019