• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu – Blanowicach

XXXIII Niedziela Zwykła

1.  Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Modlimy się szczególnie za tych, którzy przeżywają trudności w swoim życiu, aby odnaleźli prawdziwych świadków miłosierdzia niosących im wsparcie i pomoc.

2.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenie rodzaju ludzkiemu Jezusowi Chrystusowi Królowi.

Na każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii po każdej Mszy św.

3.  W naszym kościele w liturgii jednorazowo uczestniczyć może maksymalnie 56. osób, przy czym do liczby tej nie wlicza się celebransa. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas trwającej liturgii.

4.  Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul Jesiennej i Niecałej w sobotę na godz. 9.00.

5.  Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 15. listopada 2020r.

czwartek,
26 listopada 2020