• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
                    Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu - Blanowicach
                                    II Niedziela Wielkiego Postu

1. II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Ofiary do puszek składamy na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne ,,Bóg Zapłać”.
2. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona Kościoła Powszechnego. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.
3. W najbliższy piątek rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE pod hasłem: ,, W mocy Ducha Świętego”. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Szymon Stępniak, Prefekt Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Szczegółowy program rekolekcji i spowiedzi św. wywieszony jest w gablocie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszych wspólnych rekolekcjach, które mają nas bezpośrednio przygotować do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Nawiedzanie chorych z posługą sakramentalną w sobotę 23. marca od godz. 11.00. Zapisy chętnych dokonujemy w zakrystii po każdej Mszy św.
4. Zapraszam do udziały w nabożeństwach wielkopostnych:
     - Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
     - Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
5. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z drugiej części ul. Olendry. (od Remizy do końca) w czwartek na godz. 17.30. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Wielkiego Tygodnia i Grobu Pańskiego składamy do puszki przy Adoracji Krzyża św. Proszę, aby przez cały Wielki Post ofiary z racji sprzątania składać do p. Anny Gajek.
6. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego.
7. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 17. marca 2019r.

poniedziałek,
18 marca 2019