• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
                      Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu- Blanowicach
                                        XXV  Niedziela Zwykła

1. Wczoraj odbyła się nasza parafialna pielgrzymka do Zakopanego. Wszystkim Drogim uczestnikom składam serdeczne ,,Bóg Zapłać” za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.
2. W piątek przeżywamy Święto św. Wacława, Męczennika. Rocznica śmierci śp. Papieża Jana Pawła I (1978r.), jak również Dzień Świętego Patrona Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, którego poleca się modlitwom kapłanów i wiernych. W sobotę Święto Świętych Archaniołów: Michał, Gabriela i Rafała.
3. Rozpoczęliśmy spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży:
- w piątki o godz. 17.00. zbiórka ministrantów ( Msza św., Droga Krzyżowa i Zbiórka);
- w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. próba scholii dziecięcej z Panem Organistą;
- młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczy we Mszach św.
   niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00.
- w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00. spotkanie dla rodziców i dzieci    przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. jak również rodziców dzieci
I Komunijnych.
4. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła, kwiaty i jednocześnie proszę kolejne osoby z drugiej części ul. Olendry. (od Remizy do końca) w sobotę na godz. 9.00.
5. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30.
6. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 23. września 2018r.

wtorek,
25 września 2018