• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
               Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu - Blanowicach
                                I Niedziela Wielkiego Postu
1. Środą popielcową rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu, który potrwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Okres ten służy właściwemu przygotowaniu się do obchodu paschalnego misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszych parafialnych rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach od 2. marca do 4. marca. Szczegółowy program rekolekcji i spowiedzi św. wywieszony jest w gablocie.
2. Nawiedzanie chorych z posługą sakramentalną w sobotę 3. marca od godz. 11.00. Zapisy chętnych dokonujemy w zakrystii po każdej Mszy św.
3. W czwartek przeżywamy Święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzając w tym dniu Archikatedrę pobożnie odmówi ,,Ojcze nasz” i ,,Wierzę w Boga”.
4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
   - Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
   - Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00.
5.  Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Przyjaźni: rodz. Koclęgów, Buczek, Bałdyga, Maciążek, Dziub, Bukowscy, Wnuk, Brewka, Witas, Karolak, Bednarz, Sołtysik  w sobotę na godz. 9.00. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Wielkiego Tygodnia i Grobu Pańskiego składamy do puszki przy Adoracji Krzyża św. Proszę, aby przez cały Wielki Post ofiary z racji sprzątania składać do p. Anny Gajek. W czasie Wielkiego Postu nie ozdabia się kościoła kwiatami.
6. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego.
7. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 18. luty 2018r.

niedziela,
18 lutego 2018