• ółążść‡
Wyszukiwanie
 

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

 UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

 

1. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła oraz dekorację ołtarzy. Serdeczne „Bóg zapłać!”  W sobotę od godz. 900 o posprzątanie świątyni proszę kolejne osoby z naszej parafii, tym razem mieszkające przy ul. Braterskiej.

                                                

2. Dzisiaj - Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 1100 będzie Rocznica Piewszej Komunii Świętej. Po południu o godz. 1530 rozpocznie się procesja z poświęceniem pól i Msza św. o dobre urodzaje w kaplicy św. Jana Nepomucena. W przypadku niepogody, zwłaszcza burzy będzie tylko Msza św. w kaplicy! Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy!

 

3. Dzisiaj również - Dzień Matki. Msza św. m. in. w ich intencji będzie w pierwszą sobotę miesiąca.

 

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 730 i 1000. Po tej Mszy pójdziemy w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, jak minionych latach. Na główną Mszę i procesję zapraszam całą Asystę, grupy modlitewne, LSO, dziewczynki sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem    i wszystkich Parafian.       

 

5. W pierwszą sobotę m-ca Msza św. o godz. 730 w intencji wszystkich Mam, Ojców i Dzieci. Po Mszy św. modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 900 odwiedziny chorych w domach w posługą sakramentalną.

 

6. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po Mszy św. Proszę o przyno-szenie ze sobą tekstu Litanii Loretańskiej. Od soboty – nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 


7. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 1530 nabożeństwo Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! 


8. Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”. W tym numerze   m.in.: „Od chleba do Eucharystii” – Bóg wybrał chleb i wino, aby pozostać z człowiekiem. Już nie za pomocą znaku, ale bezpośrednio. Autor wyjaśnia znaczenie Chleba eucharystycznego oraz „Miejsce mężczyzn w kościele” - Pod chórem czy przy ołtarzu? Z baldachimem czy za filarem? Jakie jest miejsce panów w Kościele jako wspólnocie?  


9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień...

 

 

 

 

Zawiercie - Blanowice, 26. maja 2024r.       

                                                                 

  ks. Robert Rajczyk

      proboszcz

Dzisiaj jest

poniedziałek,
27 maja 2024

(148. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, VIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wsp. św. Pawła VI, papieża

Licznik
Liczba wyświetleń:
565098
Statystyki

Brak własnych statystyk

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego