• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
                   Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu - Blanowicach
                                          II Niedziela Adwentu

1.  Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary do puszek możemy składać na jego potrzeby.
2.  W czwartek Wspomnienie  św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. W piątek Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.
3.  Roraty dla dzieci i młodzieży w poniedziałki i piątki o godz. 16.30.wraz z kazaniem. W pozostałe dni tygodnia roraty również o godz. 16.30. oprócz środy i soboty o godz. 7.30. Zapraszam do wspólnego przeżywania Adwentu.
4.  Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Wyspiańskiego z rodzin: Łapaj, Bugaj, Parzysz, Windys, Jankowskich, Koclęgów i Kuklewskich  w sobotę  na godz. 9.00.
5.  Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
6.  Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć Świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Potrzebującym Dzieciom w cenie 6zł. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.
7.  Dobiegają końca nasze wspólne REKOLEKCJE ADWENTOWE  pod hasłem: ,, W Mocy  Ducha Świętego”. Bardzo serdecznie dziękuję ks. mgr Grzegorzowi Borowikowi, Notariuszowi i Sekretarzowi Kurii Metropolitarnej w Częstochowie za dar Jego obecności wśród nas, świadectwo wiary i za wygłoszone konferencje, które przygotowywały nas do Świąt Bożego Narodzenia. Bóg Zapłać.

Zawiercie – Blanowice, 09. grudnia 2018r.

poniedziałek,
10 grudnia 2018