• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
           Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu- Blanowicach
                                 XXVIII  Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem ,,Promieniowanie ojcostwa”. Ofiary do puszek składamy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Obecnie Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga prawie 2200 uczniom i studentom. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest ,,żywym pomnikiem” Ojca św. Jana Pawła II. Za złożone ofiary składam serdeczne ,,Bóg Zapłać”. Również dzisiaj w sposób szczególny modlimy się za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty z racji przypadającego Dnia Edukacji Narodowej.
2. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach różańcowych w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 17.30., natomiast w niedziele o godz. 15.00. Dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania nabożeństwa różańcowe w poniedziałki i piątki.
3. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła, kwiaty i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul Jesiennej i Niecałej  w sobotę na godz. 9.00.
4. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 18.00. po nabożeństwie różańcowym.
5. ,,Świętą i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłych”. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych, dni szczególnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Możemy składać wypominki za naszych bliskich zmarłych:
- WYPOMINKI JEDNORAZOWE - to modlitwa Kościoła za zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych 1. IX. Na cmentarzu procesja i Msza św. za zmarłych o godz. 12.00.
- WYPOMINKI OKTAWALNE – to modlitwa Kościoła za zmarłych od 2. XI .- do 9. XI.  Wspólna Msza św. i różaniec za zmarłych o godz. 17.00.
- WYPOMINKI ROCZNE – to modlitwa Kościoła za zmarłych w niedzielę o godz. 10.50.
6. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 14. października 2018r.

wtorek,
16 października 2018