• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
               Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu- Blanowicach
                                XXXII  Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
2. Również dzisiaj przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka ,,Pomoc Kościołowi w Potrzebie” chce uwrażliwić Polaków na problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka. Modlimy się, aby prześladowani za wiarę chrześcijanie, mogli bez przeszkód w pokoju i wolności żyć Ewangelią i głosić ją także w świecie ogarniętym przemocą i nienawiścią.
3. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła, kwiaty i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Modrej w sobotę na godz. 9.00.
4. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30.
5. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 11. listopada 2018r.

czwartek,
15 listopada 2018

(319. dzień roku)

Czwartek, XXXII Tydzień zwykły