• ółążść‡

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu – Blanowicach

II Niedziela Wielkiego Postu

1.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, litania i akt wynagrodzenia.

Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży podczas Dnia Skupienia w sobotę od 8.30. do 9.00. i od 17.30. do 18.00. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, litania i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

2.  Bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszym Parafialnym Dniu Skupienia i Spowiedzi Wielkopostnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Msze św. o godz. 9.00.i 18.00. Natomiast spowiedź św.: od godz. 8.30. do 9.00. i od 17.30. do       18.00. Dzień skupienia poprowadzi ks. Marek Pacyna, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworzniku. Nawiedzanie chorych z posługą sakramentalną w ich domach od godz. 11.00. Zapisy chętnych dokonujemy w zakrystii po każdej Mszy św.

3.  Zapraszam do udziały w nabożeństwach wielkopostnych:

- Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.

- Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00.

4.  Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Przyjaźni: od rodz. Gajek do Maciążek w piątek na godz. 18.00. W czasie Wielkiego Postu nie ozdabia się kościoła kwiatami.

5.  Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 28. lutego 2021r.

środa,
03 marca 2021