• ółążść‡

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu – Blanowicach

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, zakończyła przedłużony czas przyjmowania Komunii wielkanocnej.

2.Jutro o godz. 7.30. Msza św. wraz z nabożeństwem fatimskim. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

3.W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.30. i 10.00. wraz z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi naszych miast i wiosek. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji. Lokalizacja ołtarzy w naszej parafii jak przez minione lata. Bardzo proszę o zorganizowanie ołtarzy i udekorowanie naszych domostw, szczególnie tam, gdzie przejdzie procesja. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania, asystę, dzieci, które przeżywały rocznicę I Komunii Św. do sypania kwiatów,  strażaków, osoby do niesienia feretronów, abyśmy jak najlepiej uwielbili Pana Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

4.Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Łącznej w sobotę na godz. 9.00.

5.Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 12. czerwca 2022r.

wtorek,
28 czerwca 2022

(179. dzień roku)

Wtorek, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męcz.

Liczba wyświetleń:

Brak własnych statystyk