• ółążść‡
Wyszukiwanie
 

                                    WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

               Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu – Blanowicach

                                           XXIX Niedziela Zwykła

 

1.  Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w sposób szczególny w intencji misjonarzy i misjonarek prosząc dla nich o moc i siłę w szerzeniu Dobrej Nowiny na różnych kontynentach świata.

2.  Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.30., w środy i soboty o godz. 8.00., natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w poniedziałki.

3.  We wtorek modlić się będziemy podczas nabożeństwa różańcowego w int. mieszkańców z ul. Blanowskiej, w czwartek w int. Kół Żywego Różańca, w piątek z ul. Wyspiańskiego. 

4.  Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła, kwiaty i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Łącznej w sobotę na godz. 9.00.

5.  Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00.

6.  ,,Świętą i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłych”. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych, dni szczególnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Możemy składać wypominki za naszych bliskich zmarłych:

- WYPOMINKI JEDNORAZOWE - to modlitwa Kościoła za zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych 1. IX. Na cmentarzu procesja i Msza św. za zmarłych o godz. 12.00. 

- WYPOMINKI OKTAWALNE – to modlitwa Kościoła za zmarłych od 2. XI .- do 9. XI.  Wspólna Msza św. i różaniec za zmarłych o godz. 17.00. 

- WYPOMINKI ROCZNE – to modlitwa Kościoła za zmarłych w niedzielę o godz. 10.50. 

7.  Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

 

Zawiercie – Blanowice, 20. października 2019r. 

Dzisiaj jest

wtorek,
22 października 2019

(295. dzień roku)

Święta

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Licznik
Liczba wyświetleń:
244710
Statystyki

Brak własnych statystyk

Dźwięk