• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu – Blanowicach

XII Niedziela Zwykła

1.  Rozpoczęliśmy okres wakacji dla dzieci i młodzieży. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Pamiętajmy również o modlitwie w intencji naszych Ojców z racji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca.

2.  Bardzo serdecznie dziękuję za zorganizowanie ołtarzy, asyście, orkiestrze, strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim, którzy upiększyli procesję Eucharystyczną podczas Uroczystości Bożego Ciała.

3.  W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.00. Msza św. i procesja Eucharystyczna wokół kościoła, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i błogosławieństwo dzieci. Do procesji zapraszam wszystkie osoby, które brały udział w procesji Bożego Ciała.

4. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszy św. o godz. 17.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Jezusa i akt wynagrodzenia. Odpust zupełny może uzyskać wierny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa (O, Jezu najsłodszy). W dniu tym można spożywać pokarmy mięsne.

5. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W dniu tym w sposób szczególny polecamy w naszych wspólnych modlitwach osobę Ojca św. Franciszka. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu:

- pobożnie odmówi ,,Ojcze nasz” i ,,Wierzę w Boga” nawiedzając Archikatedrę albo Bazyliki mniejsze na Jasnej Górze, Gidlach lub Zawierciu.

- z pobożną intencją używa przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca św. albo przez Biskupa, z dodaniem wyznania wiary według jakiejkolwiek zatwierdzonej formuły.

6. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Wyspiańskiego od rodziny Janoska do Kłósek w sobotę na godz. 9.00.

7. Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w piątek po nabożeństwie czerwcowym.

8. Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 23. czerwca 2019r.

wtorek,
25 czerwca 2019