• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
                     Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu- Blanowicach
                                           XX  Niedziela Zwykła

1.  Wczoraj odbyła się nasza parafialna pielgrzymka do Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowi, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszystkim Drogim uczestnikom składam serdeczne ,,Bóg Zapłać” za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.
2. Trwamy w okresie urlopowo-wakacyjnym. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie, życiu sakramentalnym i obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach św.
3. Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła, kwiaty i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Przyjaźni: rodz. Czajkowskich, Szymańskich, Burzyńskich i Cichoniów w sobotę na godz. 9.00.
4.  Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego, jak również na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30.
5.  W dniach od 23. do 25. sierpnia przeżywać będziemy pieszą pielgrzymkę z Zawiercia na Jasną Górę pod hasłem ,,Biegiem na przełaj ku świętości”. Zapisu chętnych dokonujemy po każdej Mszy św. w zakrystii.
6.  Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 19. sierpnia 2018r.

poniedziałek,
20 sierpnia 2018