• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawierciu - Blanowicach

Niedziela Chrztu Pańskiego

1.  Rozpoczęliśmy ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim wypoczywającym życzę udanego urlopu. Jednocześnie nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i świątecznych, jak również o codziennej modlitwie.

2.  Przeżywamy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 9.00. spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3.  W piątek obchodzimy XXIII Dzień Judaizmu w kościele katolickim w Polsce. Natomiast w sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25. stycznia.

4.  Składam serdeczne ,,Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła i jednocześnie proszę kolejne osoby z ul. Wyspiańskiego: rodz. Surowców, Zamorów, Koclęgów, Gajków (3. rodz.), Jeżewskich i Sikorów w sobotę na godz. 9.00.

5.  Zapraszam codziennie o godz. 15.00. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z Litanią do Miłosierdzia Bożego. W czasie trwających ferii zimowych drogi krzyżowej w piątek nie będzie.

6.  Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Jutro kolęda dodatkowa od godz. 15.30. Wszystkim rodzinom za wspólną modlitwę, spotkanie, ofiary na rzecz parafii, życzliwość i poczęstunek bardzo serdecznie dziękuję. Bóg Zapłać.

7.  Zachęcam do pogłębiania naszej wiedzy religijnej przez czytanie tygodnika katolickiego ,,Niedziela”.

Zawiercie – Blanowice, 12. stycznia 2020r.

niedziela,
19 stycznia 2020