• ółążść‡

Służba Liturgiczna

Jak to dobrze, że chociaż przy jednej grupie duszpasterskiej - kościelnej pozostała stara piękna nazwa <SŁUŻBA>... Byłbym za tym, "zazdroszcząc" teraz tej nazwy ministrantom, żeby ksiądz mógł powiedzieć nie: "idę odprawić mszę św."; ale: "idę na służbę w Świętej Eucharystii... we Mszy Św... w Ofierze Chrystusa"...

Ministranci są uprzywilejowani w celebracji Dzieła Zbawczego. To oni służą Bogu; służą Chrystusowi; służą Kapłanowi, który przewodniczy Ofierze Zbawczej Pana na ziemi. Ministranci nigdy nie są i nie będą bezrobotnymi... bo nawet wtedy, gdy czynnie już na co dzień nie służą; zawsze - aż do ostatniej Mszy na świecie - mogą włączyć się w tę służbę... I niezależnie od tego, jakie zawody i powołania życiowe będą spełniać gdziekolwiek na świecie - powinni zawsze swym ministranckim zawołaniem: <<Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie>> dawać Bogu świadectwo.

wtorek,
24 kwietnia 2018

(114. dzień roku)

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny